CartelAnunciador20_4

El passat 17 de desembre es van fer públics els guanyadors d’alguns dels concursos que celebra la delegació de Cultura de Federació Junta Fallera de Sagunt, en aquest cas els de fotografia en totes les seues categories, dibuix infantil, narrativa i postal nadalenca. I es va descobrir la imatge del cartell anunciador guanyador i que presidirà les falles 2021.

L’acte, que es va celebrar a la Casa de Cultura de Port de Sagunt, es va desenvolupar seguint estrictes mesures de seguretat: aforament per davall del 50%, entrades i eixides escalonades, mesura de temperatura dels assistents, gel hidroalcohólic, màscares i mesures de distanciament entre els assistents. D’igual manera, es va ometre la salutació protocol·lària a l’hora de recollir els guardons.

CartelAnunciador20_3 CartelAnunciador20_2

El lliurament de premis va estar presidit per les falleres majors de Federació, Aitana González i Sandra Ordiñaga, acompanyades pel president executiu Jaime Gil i el vicepresident general, Paco Giménez. A més va comptar amb la presència de l’Alcalde de Sagunt, Darío Moreno, la regidor de cultura, festes i cultura popular Asun Moll, representants de les comissions que formen Federació i els guardonats.

Els premiats van ser els següents:

Dibuix infantil:

- Categoria A:
o 3er premi: Leo Garrido i Redón (AC Falla Plaça Ibérica)
o 2n premi: Martina Lluesma i Cañaveras (AC Falla La Palmereta)
o 1r premi: Sofía Yuste i Diego (AC Falla El Palleter).

- Categoria B:
o 3er premi: Eric Gil i Lara (AC Falla Plaça del Sol)
o 2n premi: Julia Palanca i Benito (AC Falla La Marina)
o 1r premi: Ainhoa Lluesma i Cañaveras (AC Falla La Palmereta)

- Categoria C:
o 3er premi: José Luis García i Vila (AC Falla El Palleter)
o 2n premi: Manuel Martínez i Magallanes (AC Falla Baladre)
o 1r premi: Marc Arcas i Escrig (AC Falla La Palmera)

Postal nadalenca

- Categoria A:
o 3er premi: Vega Gómez i Gamón (AC Falla El Mercat)
o 2n premi: Leo Garrido i Redón (AC Falla Plaça Ibérica)
o 1r premi: Sergio de Haro i Mañas (AC Falla Santa Anna)

- Categoria B:
o 3er premi: Jorge Fresno i Solaz (AC Falla Luis Cendoya)
o 2n premi: Eric Gil i Lara (AC Falla Plaça del Sol)
o 1r premi: Ainhoa Lluesma i Cañaveras (AC Falla La Palmereta)

- Categoria C:
o 3er premi: José Luis García i Vila (AC Falla El Palleter)
o 2n premi: Rebeca Canos i Rozalén (AC Falla Gilet)
o 1r premi: Inés Gómez i Marcos (AC Falla Gilet)

Fotografia
- Color:
o 3er premi: “Poder en la foscor” de Salvador Llueca i Pes (AC Falla El Palleter)
o 2n premi: “Tornarem… per la porta gran” de Maria Villar i Cayuela (AC Falla La Marina)
o 1r premi: “Bella tradició” de Virgínia Llueca i Flores (AC Falla El Palleter)

- Blanc i negre:
o 3er premi: “Mirades amb ànima” de Miguel Ángel Segòvia i Guillem (AC Falla La Victòria)
o 2n premi: “Bellesa eterna” de Bernardino López i Gil (AC Falla El Palleter)
o 1r premi: “L’art fallerí” de Sheila Pérez i Canós (AC Falla Doctor Pals)

- Sèrie:
o 3er premi: “Entre tots pujem la falla” d’Emilio Rubio i Villanueva (AC Falla Luis Cendoya)
o 2n premi: “De parells a fills” de Gloria Suare i Navas (AC Falla El Palleter)
o 1r premi: “Nit d’època” de Rosa Maria Larriba Martínez (AC Falla La Palmera)

Narrativa infantil:
o 3er premi: Zoe Rubio i Mellado (AC Falla Luis Cendoya)
o 2n premi: Marc Arcos i Escrig (AC Falla La Palmera)
o 1r premi: Ivan Escrig i Reguena (AC Falla El Palleter)

Narrativa adulta:
o3er premi: Ana Mª Blanch Martínez (AC Falla Els Vents)
o 2n premi: Juan Manuel Martínez Martínez (AC Falla El Tabalet)
o 1r premi: Cristina Vila Díaz (AC Falla El Palleter)

Les Falleres Majors de Federació Junta Fallera de Sagunt van fer lliurament als representants de totes les comissions de la postal nadalenca oficial, en aquest cas, la triada d’entre les guanyadores de les 3 categories va ser la de la categoria C, realitzada per Inés Gómez Marcos de l’AC Falla Gilet.

CartelAnunciador20_1

Com a colofó de l’acte es va presentar el cartell anunciador oficial per a les falles 2021 i que servirà de portada del llibret de Federació Junta Fallera de Sagunt. El guanyador del concurs convocat per l’Ajuntament de Sagunt va ser el presentat per Ramón Roselló i Gordo sota el lema “Tornem!”.