La Federació Junta Fallera de Sagunt va donar a conèixer el cartell anunciador que servirà d’imatge oficial per a la festa josefina del pròxim 2019 en un acte que es va celebrar en el Centre Cívic de Port de Sagunt i que va ser presidit per les Falleres Majors de l’entitat festiva comarcal, Paula Marrón I Pérez i Inés Miret I Herrero.

CartelAnunciador18 (2) CartelAnunciador18 (3) CartelAnunciador18 (4) CartelAnunciador18 (5)

En aquesta ocasió, la guanyadora del concurs organitzat per la Regidoria de Cultura ha sigut María Elena Martínez i Zeballos, component de la comissió fallera Luis Cendoya, amb el cartell titulat “Ofrenem?”. Aquesta imatge, a més, servirà com a portada del llibret oficial realitzat per la pròpia FJFS que serà presentat dies abans a la setmana josefina.

CartelAnunciador18 (40) CartelAnunciador18 (42) CartelAnunciador18 (43) CartelAnunciador18 (44)

En aquest acte van estar presents representants de totes les comissions falleres del Camp de Morvedre així com l’Alcalde de Sagunt, Francesc Fernández, i els regidors de Festes i Cultura Popular, Asun Moll i el regidor de Cultura, José Manuel Tarazona.

CartelAnunciador18 (49) CartelAnunciador18 (51) CartelAnunciador18 (55) CartelAnunciador18 (56) CartelAnunciador18 (54) CartelAnunciador18 (62)

Durant aquest esdeveniment també es van fer públics els guanyadors d’alguns dels concursos que duu a terme la delegació de Cultura de la Federació Junta Fallera de Sagunt com és el cas dels de fotografia, en totes les seues categories, dibuix infantil i targetes nadalenques, que queden de la següent manera:

Fotografia:

Blanc i Negre:
1r – “Amb la flama als ulls”: Àlvaro Perales i Suárez (El Palleter)
2n – “Fallera curiosa”: Juanjo Melchor i Mozo (Gilet)
3r – “Ballant la tradició”: Inés Herrero i Crespo (Plaça Rodrigo)

Color:
1r – “Dolçor grega”: Bernardino López i Gil (El Palleter)
2n – “Un sentiment que no enten de banderes”: Mario Alberto Pérez i Micó (El Palleter)
3r – “Banda”: Alaitz Soto i Padilla (El Palleter)

Sèrie:
1r – “Els falles entre costures”: Antonio Guillem i Alcodori (Plaça del Sol)
2° – “Travesures falleres”: Belen Climent i Cortés (Gilet)
3r – “Shhh, silenci, ja estem en falles”: Laura Mª Pastor i González (La Victòria)

DIBUIX INFANTIL

Categoria A:

1r – Elena Moncho i Dolz (Doctor Palos)
2n – Laura Segundo i López (La Palmereta)
3r – Olivia Hernández i Martínez (Plaça Rodrigo)

Categoria B:

1r – Erika Costa i Bellver (Doctor Pals)
2n – Miriam Sierra i Asensi (El Tabalet)
3r – Túria López i Arnau (Plaça del Sol)

Categoria C:

1r – Rebeca Campos i Rozalén (Gilet)
2n – Christian Manzanada i Garcia (Plaça Rodrigo)
3r – Claudia Moya i Sánchez (Plaça del Sol)

TARGETES NADALENQUES

Categoria A:

1r – Vera Galarza i García (Santa Anna)
2n – Alba Romero i Almarcha (El Romano)
3r – Robert Escrig i Requena (El Palleter)

Categoria B:

1r – Inés Moya i Sánchez (Plaça del Sol).
2n – Daniel Barea i Peiró (Gilet)
3r – Nora Bea i Miguel (La Marina)

Categoria C:

1r – Claudia Campos i Rozalén (Gilet)
2n – Marc Gil i Lara (Plaça del Sol)
3r – Christian Manzaneda i Garcia (Plaça Rodrigo)

 

CartelAnunciador18 (6) CartelAnunciador18 (7) CartelAnunciador18 (8) CartelAnunciador18 (9) CartelAnunciador18 (10) CartelAnunciador18 (11) CartelAnunciador18 (12) CartelAnunciador18 (13) CartelAnunciador18 (14) CartelAnunciador18 (15) CartelAnunciador18 (16) CartelAnunciador18 (17) CartelAnunciador18 (18) CartelAnunciador18 (19) CartelAnunciador18 (20) CartelAnunciador18 (21) CartelAnunciador18 (22) CartelAnunciador18 (23) CartelAnunciador18 (24) CartelAnunciador18 (25) CartelAnunciador18 (26) CartelAnunciador18 (27) CartelAnunciador18 (28) CartelAnunciador18 (29) CartelAnunciador18 (30) CartelAnunciador18 (31) CartelAnunciador18 (32) CartelAnunciador18 (33) CartelAnunciador18 (34) CartelAnunciador18 (35) CartelAnunciador18 (37)